Vimeo’dan İki Yeni Özellik!

Video paylaşım dünyasının devlerinden birisi olan Vimeo, iki yeni özellik ile kullanıcılarını mutlu etmeyi başardı. (Çok daha kaliteli ve güzel videolara hazır olun.)

vimeo

HDR

Özelliklerden en çok kullanabileceğiniz olandan başlarsak: HDR özelliği ile artık videolar daha kaliteli, daha canlı bir şekilde karşınıza gelecek. Ancak özellikle not geçilmiş ki video çekilen cihazın HDR ile çekim yapması gerekiyor. Yani normal kalitede bir videonun Vimeo’da kalitesinin artması söz konusu olmayacak.

Bilindiği üzere bu özellik daha önceden Netflix, Amazon’a gelmişti. Youtube ise bu özelliğe 2016 sonlarına doğru kavuşmuştu. O yüzden özellik için maalesef birazcık geç oldu diyebiliriz ancak hiç gelmemesinden iyidir elbette.

8K Video

İkinci gelen özellik ise maalesef kullanamayacak olsanız da “8K VİDEO”! Yine Youtube’da da görülmüş bir özellik olsa da destekleyen platformların artmasıyla, 4K’nın da gitgide 720p, 1080p gibi kullanılabilir ve normal düzeyde bir özellik olmasına yaklaşıyor gibiyiz.

 

Vimeo’yu çok kullanıyor musunuz? Örneğin en son ne zaman video izlediniz? Yazı hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir