Sanal POS Almak İçin Gereken Şartlar

Sanal POS Almak İçin Gereken Şartlar

Girişimciler için önemli olan konulardan birisi: Sanal Pos. Öyle ki herkesin alamadığı ve şartları olan bir ürün. Eğer siz de sanal pos almak istiyorsanız, “Sanal Pos nasıl alınır?” ve ” Sanal Pos almak için gereken şartlar nelerdir ?” konularına bu yazımızda cevap vereceğiz.

Sanal Pos Türleri

Sanal Pos elbette tek bir türde bitmiyor. Burada direkt bankadan alınan ve anlaşmalı firmalardan alınan olarak ikiye ayrıldığını görüyoruz. Burada genel olarak insanlar anlaşmalı firmaları tercih ediyorlar. Daha basit ve hızlı bir şekilde aşamaların sona erdiği söyleniyor. Elbette burada şans faktörü de önemli. Erkenden bitmesini beklediğiniz şey sizi bir aydan fazla bekletebilirken beğenmediğiniz yöntem bir haftada size Pos’unuzu verebilir.

Sanal POS Almak İçin Gereken Şartlar

Sanal POS Almak İçin Gereken Şartlar

Sanal Pos dağıtan yer ve firmaların genelinde e-ticaretin temel şartı olan şirket kurmak veya şirket sahibi olmak vardır. Sizden şirketinize dair bir bilgi isteyerek işlemleri başlatırlar.O yüzden bir şirketiniz yoksa önünüzde pek fazla seçenek bulunmuyor.

Şifreleme

Artık Google’ın dahi güvenilirlik derecesinde kullandığı önemli bir etken olan SSL şifreleme, Sanal Pos için önemli bir şart. Halihazırda bulunan e-ticaret sitenizde bir SSL sertifikası bulunmuyorsa Pos almakta zorlanırsınız. O yüzden bu konuyu gözden geçirmeniz ve halletmeniz gerekiyor.

Müşteri Sözleşmeleri

Müşterilerinize sunacağınız hizmetler ve bunların detayları ile ilgili sözleşmeler barındırmalısınız. İşin daha çok hukiki kısmı olsa da Sanal Pos alımı sırasında sizden istenecek bir detaydır. O yüzden sitenizde bulunması gerekiyor. Bu Sanal Pos dışında müşterinin sizi güvenilir olarak görmesi için de etkili bir çözüm olacaktır.

Aktif Bir Hizmet

Sitenizde halihazırda birkaç ürün olması ve sadece eksiğin Sanal Pos olduğunun belli olması durumunda siteniz daha kolay Pos alacaktır. Ancak siteniz henüz yapım aşamasındayken zorlanmanız kaçınılmazdır. Firmalar sizden iş yapabilecek ya da görünürde var olan bir şey isterler. Aynı zamanda bu ürünleri iyi bir kategori ayarlamasıyla birleştirirseniz çok daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

 

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir