Kişisel Sitenizi Açmalı Mısınız ?

kişisel site

Web siteleri günümüzde çok ün kazanan ve her insanın girmeyi düşündüğü bir alan. Eğer siz de bu alana direkt bir kişisel site ile giriş yapmak istiyorsanız neleri değerlendirmelisiniz?

1- İsminizi markalaştıracak mısınız?

Açacağınız bir kişisel site başarı yakalayacak olursa isminiz de markalaşacaktır. Bu da demektir ki kendinizi daha çok tanınmış kılacaksınızdır ve gerek iş hayatı gerekse normal hayatta büyük bir avantaja sahip olacaksınızdır.

2- Zaten ünlü müsünüz?

Az ya da çok belli bir üne sahipseniz bir web sitesi açarak çevrenizi siteye çekebilir, ileride alacağınız reklamlarla beraber para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda herkese tek tek ulaşmak yerine bazı açıklamalarınızı bu site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

3- Kişisel sitenize içerik girme aralığınız ne olacak?

Trend, uzun veya çok fazla işe yarar içerikler olmadığı sürece yazı aralığı fazla olan sitelerin işi genelde zor olmaktadır. Bu yüzden ya bu üç kriteri göz önüne almalı ya da kendinize belli hedefler koymalısınız.

4- Türkiye’ye mi açılacaksınız, Dünya’ya mı?

Eğer ki sadece Türkiye’de var olacaksanız adsoyad.com.tr olarak bir kişisel site açabilir ve bu şekilde Türkiye’de daha çok Google sonuçlarına çıkabilirsiniz. Ancak yurtdışından da ziyaretçi isterseniz ad soyad veya herhangi bir lakap ile .com bir site açabilirsiniz.

10 comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Aslında herkesin kişisel bi sitesi olması gerekiyor özel maili olması lazım yani kurumsal olması şart yani…

  • Kişisel web site açtığımız zaman bence isim markalaştırmak daha önemli. İlk önce Türkiye çapında olup daha sonra gene kendi ismimizle globalleşmek çok iyi olabilir.

  • Gerçekten, kendini tanıtmak için kişisel site çok önemli. Bir kişisel site açmak isteyen bireyin makalenizde ki konuları çok iyi düşünmesi gerek.

  • Merhaba öncelikle sitenizi çok beğendim bence eğer site samimiyetini koruyabilecekse markalaşmak mantıklı olabilir.

  • Bence vakti olan açmalı şahsen ben ne markayım nede ünlü vakit buldukça sürekli olarak bilgili paylaşımlar yapıyorum. Daha çok şahsi olarak yaşadığım sorunların çözümlerini bulup yazıyorum. Kullanıcıların halinden anlıyorum yani sonuç olarak ünlü yada marka olmanıza gerek yok vakti olan açsın bence

  • Ciddi anlamda şu sıralar aradığım makalelerden biri kendi ismime ait domain ve hosta başta vcard tema kurmayı düşünmüş sonradan vazgeçmiştim. Şimdiyse başlıklardan isminizi markalaştırını görünce bir hevesle atılmayı düşünüyorum. Şuan faal olan projemle isim değerimi yükseltmeyi planlıyorum yazınızda benim başlangıcım, teşekkürler 🙂

  • Kişisel site artık bir çok kişi açıyor. Bazı kişilerin açtıkları çok gereksiz olurken bazı kişisel bloglarda çok yararlı bilgiler var. Eğer yararlı bilgiler paylaşılacaksa kişisel siteler açılmalı bence.