Kişisel blog, günümüzde oldukça yaygın bir site türü. Özellikle “ismi markalaştırma” dediğimiz olay ile birlikte bu site türü önemini arttırıyor. Bu kadar önemli bir konuda da elbette birçok şeye dikkat etmelisiniz.

1-Basit Temalar Kullanın

Temanızın basit olması sitenize girenlerin daha kolay istediği içeriğe ulaşmasını sağlar. Zaten kişisel bir blog üzerinde çok fazla kategorileme gerekmez. O yüzden basit ve tasarım anlamında göze hoş temalar kullanmalısınız.

2-Günlük Hayatınız

Sitenizde günlük hayatınıza yer verin. Sonuçta insanlar sitenizi takip ederken sizi de takip ediyor olacaklar. Yani burada anahtar kelime sizsiniz. O yüzden kendinizden ve hayatınızdan bahsedebilirsiniz. Hem de içerik olarak da size bol bol avantaj sağlayacaktır.

3-Karalama Yapın

Şiir, hikaye ya da geleceğe dair fikirleriniz hakkında yazılar mı yazıyorsunuz? Bunları siteye dökün. Kağıda yazılabilecek ve uygun olan her türlü içeriği internete taşıyın. Böylece hem yazılarınız daha keşfedilebilir bir ortamda olacaktır hem de ileride yazar olursanız sizin geçmişinize dair birer parça olacaklardır. (Yani siteniz yaşadığı sürece)

4-Eleştirin

 

 

Hayatınızdan bahsetmeniz gerektiğine zaten değindik. Bu sefer de hayatınızda yaşamış olduğunuz ya da gördüğünüz herhangi bir şeyi blog’a taşımanıza değinelim. Bu tür konulardaki düşüncelerinizi gerek açıklayıcı gerekse eleştirel olarak yazarak içerik üretebilirsiniz. Elbette çizgiyi aşmadan bu işi yaparsanız hem olaylara bakış açınızı seven bir kitle elde edebilir ve bir süre sonra o kitlenin büyük saygısına maruz kalabilirsiniz.

5- Youtube’u Sev, Youtube’u Koru

Youtube, sitenizde video içerik paylaşacaksanız sizin çok büyük bir yardımcınız olacak. Öyle ki hem Youtube içerisinden alacağınız hit hem de kitlenize sunacağınız görsel içerik ile daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Özellikle bildiğiniz konularda “Nasıl Yapılır?” tarzında videolar yaparak başarıya ulaşabilirsiniz..

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir