Kişisel Blog İçin Tema Önerileri | Blogger ve WordPress

kişisel blog temaları - wordpress- blogger

Kişisel blog, insanların normale göre daha özgün olduğu; daha rahat yazdığı bloglardır. Burada her türlü konuyu ele alabilirsiniz. Başınızdan geçen bir olay, bildiğiniz ve öğretmek istediğiniz bir konu ve daha fazlasını yazabilirsiniz. Aynı zamanda kişisel blog (personal blog) temaları güzel görünümler ile kendinizi de yansıtmanıza imkan sunar. Örneğin minimalist temalar ile daha sade bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bir tasarımcıysanız da tasarıma açık bir tema kullanabilirsiniz.

WordPress Temaları

WordPress üzerinde birden fazla işinize yarayacak güzel tema bulunmaktadır. En beğenilenleri sizler için toplamaya çalıştık:

Typology

Sadece text – yazı üzerine kurulu bir temadır kendileri. Profil resminiz hariç tüm her şey yazıdan ibaret. Sitede bir adet küçük resim vb. bulunmuyor. Bu sayede güzel bir konsept oluşturabilirsiniz.

wordpress kişisel blog teması

NovaBlog

İçerisinde 18’den fazla hazır şablon bulunduran tema, siteniz için bir seçenek olabilir. Gayet şık bir görünüme sahip olmakla beraber kadın kullanıcılar için çok güzel bir seçenek olabilir. Erkek kullanıcılar da içerisindeki demolardan kendine uygun bir şablon seçebilirler. Ancak hız olarak, Composer denilen eklentileri kullandığı için, biraz yavaş bir siteye sahip olabilirsiniz.

wordpress kişisel blog temaları

Michel

Öncelikle tema tasarım olarak gayet güzel diyebiliriz. Sade, şık ve kullanışlı bir tema. Elbette demoya bakarak karar verebilirsiniz ancak bu üç kriter sizin için önemliyse belki de temanızı çoktan bulmuşsunuzdur. 🙂

Blogger Temaları ( Blogger Templates )

Subtler

blogger kişisel blog temaları

Blogger temaların genelinde de olduğu gibi ücretsiz olan bir tema Subtler. Kişisel bloglar için basit, kolay ve dikkat çekici. Eğer siz de temadan çok fazla şaşalı olmasını beklemiyorsanız tercih edebilirsiniz. Ancak “Ben henüz uygun olanı bulamadım.” diyorsanız sizin için birkaç seçeneğimiz daha bulunuyor. Devam edelim.

FoodyBlog

Kendisi pek de kişisel blog teması gibi gözükmese de (en azından adından dolayı) sizin için gayet uygun olabilir. Tema adeta bir WordPress teması edasıyla hazırlanmış. Bir adet .com benzeri alan adı ile de birleştiğinde görenler Blogger olduğunu anlayamayabilirler.

Son olarak ise maalesef bu temanın ücretli olduğunu belirtelim.

Isaac

blogger kişisel blog teması

Bir blog temasından ziyade tanıtım teması olarak belirtebileceğimiz Isaac, siteniz için faydalı bir tema olabilir. Bu sayede WordPress’e uzaksanız dahi bu tarz bir site oluşturabilirsiniz.

Kişisel blog temaları dışında kurumsal bir site için tema önerileri arıyorsanız tıklayabilirsiniz.

Personal Blog
Blogger Templates

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir