Giriş Yapan Kullanıcılara Farklı Menü Gösterin

giris yapan kullanıcılar- farklı menü

Sitenizde forum sistemi veya üyelik sistemi kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin her kullanıcıya aynı şekilde bakamazsınız.Giriş yapan kullanıcılar sizin için daima farklıdır. Örneğin onlara “Neden üye olmalısın?” diye bir yazı göstermenin bir anlamı yoktur. Böyle durumlarda giriş yapan kullanıcılara farklı menü veya menüler göstermek iyi bir çözüm olabilir.

Nelere İhtiyacımız Var?

Burada ihtiyacımız olan ana şeyler:

  • İki adet menü (Birisi üye olan, birisi olmayan için)
  • Functions.php’ye eklenecek olan kod

Menüleri Oluşturalım

WordPress’e yeni başlayan birisi değilseniz büyük ihtimalle bu adımları biliyorsunuzdur. Ancak yine de hatırlatmamızda fayda var ki sizin için daha çabuk ve kolay bir şekilde bu aşama tamamlansın.

Öncelikle Görünüm menüsüne giderek oradan Menüler’i seçiyoruz. Burada iki tane menü oluşturacağız. Birisi üye olanların görmesini istediğiniz; diğeri de üye olmayanlara göstermek istediğiniz menü olacak. Örneğin giriş yap yazısını giriş yapan birine göstermek sizin için yanlış bir davranış olur.

Menüleri oluşturduysak sıradaki aşamaya geçebiliriz.

Kodumuzu Ekleyelim

Burada genel anlamda WordPress için yazılmış olan bir kodu kullanacağız. Elbette mantığını kendi sitenize göre ayarlayarak kendiniz de kullanabilirsiniz. Bu kodu aşağıda görebilirsiniz.

Burada logged-in yazan yere üye olan kullanıcılara gösterilecek olan menünün adını yazmanız gerekiyor. Aynı zamanda logged-out yazan yere de üye olmayanlar için olan menüyü yazmalısınız. Ardında ise işlem tamamdır. Artık giriş yapan kullanıcılarınız eskisine göre farklı menü göreceklerdir.

 

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir